Herbata z pokrzywy – 6 zachęcających powodów by ją pić

Pokrzywa używana była w kuchni i lecznictwie od wieków. W ludowej kuchni królowała zupa z pokrzywy, które teraz odeszła w zapomnienie. Zmieniliśmy nasze upodobania na rzecz herbatki z pokrzywy, która nazywana jest naturalnym antybiotykiem. Herbatę można zaparzyć zarówno ze świeżych liści, jak i z suszu.
Działanie moczopędne – Osoby mające problemy z zatrzymaniem wody w organizmie powinny pomyśleć o herbatce z pokrzywy. Jeśli cierpisz na obrzęki, opuchliznę ciała i masz trudność z utrzymaniem wagi, może to oznaczać problemy z zatrzymywaniem się wody w organizmie. Po herbatkę z pokrzywy powinny również sięgnąć osoby z kamicą nerkową. Częste picie herbaty z pokrzywy umożliwia usunięcie z organizmu nadmiaru wody. Dzięki temu poczujesz się lżej i zeszczuplejesz. Ponadto pokrzywa zawiera witaminy C, B i K, które korzystnie wpływają na organizm.
Pokrzywa zawiera duże ilości minerałów korzystnych dla zdrowia, jak krzem, wapń, mangan i fosfor. Dzięki zawartości tych minerałów, pijąc herbatę z pokrzywy poprawisz stan włosów, paznokci oraz skóry.
Herbata z pokrzywy zalecana jest kobietom po porodzie. Przyspiesza produkcję mleka i pomaga kobietom, które mają kłopoty z karmieniem. Moczopędne działanie pokrzywy pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, a co za tym idzie zbędnych kilogramów. Pokrzywa na ma efektów ubocznych i jest całkowicie bezpieczna dla dziecka.
Pokrzywa oczyszcza krew z toksyn, gdyż ułatwia usuwanie niekorzystnych substancji z moczem. Herbata z pokrzywy pozwala zwiększyć wydalanie mocznika, chlorków i innych toksycznych substancji.
Herbata z pokrzywy poprawia przemianę materii, obniża poziom cukru we krwi. Nie tylko poprawia pracę układu pokarmowego lecz także odchudza.
Herbata z pokrzywy na zbawienne działanie na cały organizm. Korzystnie wpływa na układ krążenia, żołądek, trzustkę i wątrobę.
Korzyści płynące z picia herbaty z pokrzywy są ogromne. Warto więc zmienić upodobania żywieniowe i zastąpić poranną kawę herbatką z pokrzywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.