Jak usunąć owady podczas gotowania?

Wielu ludzi mieszkających w miastach przeprowadza się na wieś, by oddychać świeżym powietrzem. Spędzić miło czas oraz sadzić warzywa, owoce i kwiaty. Z czasem każdy się przyzwyczaja do nowego otoczenia. A także do uciążliwych owadów jak muchy czy komary.

 

Mimo tego, że w domu jest czysto od jakiegoś czasu dało się zauważy pojedyncze owady. Które są niezwykle uciążliwe. Te owady nie tylko robią spustoszenie w naszej kuchni, ale i również w całym domu. Takie owady mogą wyrządzać spore szkody w gospodarstwie domowych. A także przenoszą ze sobą niebezpieczne choroby. W dzisiejszym artykule opiszę sprawdzone metody na pozbycie się owadów z kuchni.
Czytaj dalej: Opinie o SlimBerry >>

Gotowanie bez owadów

Kuchnia to dla wielu osób najważniejsze miejsce w domu. W tym miejscu szczególnie się staramy by było czysto i porządek. Niestety szczególnie w sezonie wiosenno-letnim wystarczy kilka godzin przy otwartym oknie, aby wprowadziła się cała armia nieproszonych gości. Resztki jedzenia, owoce i warzywa lub otwarte słoiki z dżemem czy szklanki z sokiem, lub piwem. Ta żywność zostawiona na stole lub przy blacie są zachętą dla muszek owocówek i innych owadów.

Dokładne wysprzątanie kuchni jest bardzo ważne, ponieważ nie pozwoli rozmnażać się muszkom. Oprócz tych owadów chodzących trzeba pozbyć się również owadów, które fruwają w powietrzu.

Jest również wiele metod domowych na pozbycie się tych owadów. Należą do nich:

  • owocowa pułapka – Włóż do miski pokrojone kawałki owoców lub ich skórki (np. z jabłka). Następnie przykryj miskę folią spożywczą i naciągnij ją, tak żeby nie było żadnych szczelin. Potem nakłuj folię (wykałaczką lub widelcem) w kilku miejscach. Muszki do środka wlecą, ale już z niej nie wylecą.
  • płyn do mycia naczyń — Wymieszaj w równych proporcjach wodę, ocet owocowy (lub sok). A także płyn do mycia naczyń. Całość wlej do słoika i zostaw na noc w kuchni. Rano słoik będzie pełen utopionych muszek;
  • suszarka — Skieruj strumień gorącego powietrza z suszarki w stronę muszek owocówek. Pod jego wpływem owady po prostu się „usmażą”;
  • świece zapachowe lub olejki – muchy nie tolerują zapachu mentolowego;
Czytaj dalej: Opinie o SlimBerry >>

Nowoczesne sposoby zwalczania owadów w kuchni

Inny sposobem na owady żerujące w kuchni to pułapki dostępne w sklepie. W sklepie można kupić gotowe pułapki z płynem na te owady. Takie płyny skutecznie pomogą pozbyć się ich z domu. Ponadto dostępne są specjalne lepy na owady latające, spraye i elektryczne odstraszacze. Jedną z najbardziej nowoczesny metod na zwalczanie owadów w kuchni. Takich jak muchy, komary, osy jest zastosowanie lampy owadobójczej. Taką lampę można kupić w www.xxlgastro.pl. Lampy świetnie się sprawdzą do odstraszania insektów. Które lubią przebywać w mieszkaniach, domach, altanach ogrodowych i niewielkich pomieszczeniach gospodarczych.

Lampy owadobójcze będą skuteczne w przypadku różnych stworzeń latających (także moli). Ich działanie opiera się na świetlówkach ultrafioletowych.  Świetlówki wabią stworzenia latające, które następnie wpadają na ruszt pod napięciem elektrycznym i giną. Wybierając odpowiednią lampę należy się zasugerować że im większa moc lampy tym lepsza ochrona na większej powierzchni. Po tego typu rozwiązania najchętniej sięgają przedstawiciele branży rolniczej, ogrodniczej. A także gastronomicznej, którzy są skazani na towarzystwo uciążliwych insektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.