Najlepsze książki o diecie

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi dba o swoje zdrowie. Zdrowe odżywanie oraz zbilansowana dieta to najprostsza droga do tego, aby mieć dobre samopoczucie. A także wyleczyć się wielu dolegliwości, które nas męczą. Do takich należy np.: zgaga, bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia i wiele innych. Oprócz dobrego samopoczucia ma mamy również lepszą kondycję oraz efekt zgrabnej sylwetki.

Podczas zdrowego odżywiania mamy również więcej energii na ćwiczenia, które możemy wykonywać w domu. Lub na siłowni bądź na basenie. Dieta i ćwiczenia są dobrym sposobem na zrzucenie kilku kilogramów.

Najlepsze książki dietetyczne

W ostatnich czasach coraz więcej ludzi dba o swoje zdrowie. A przede wszystkim czerpie informacje z internetu lub z książek na temat zdrowego odżywiania. W internecie pojawiają się różne strony z artykułami dotyczące jak dbać o swój wygląd. Oraz jak zdrowo się odżywiać. Jakie posiłki komponować oraz z jakich pokarmów zrezygnować tak, aby szybko schudnąć. Książki przede wszystkim są formą poradnika. Z którego możemy czerpać wiedzę o zdrowym żywieniu i przepisach. A także znajdziemy tam różne porady oraz wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania.

Sporo młodych, jak i starszych ludzi często też korzysta z wielu książek dietetycznych. Z nadzieją, że uda im się osiągnąć oczekiwany efekt. Dobra książka z dietami może nam pomóc w zdrowym odżywianiu. Takie książki są podpowiedzią w jaki sposób skomponować oraz w jaki sposób przygotowywać posiłki. Aby były zdrowe i pyszne. Poniżej przedstawiamy rankingi najlepszych książek o diecie bezglutenowej oraz książki na temat kuchni makrobiotycznej. Ogólnie większość książek jest o zdrowych dietach skierowanych do czytelników ceniących konkretne treści i przydatne wskazówki.
Czytaj dalej: Opinie o SlimBerry >>

Ranking książek o kuchni bezglutenowej

Osoba, która zmaga się z alergią lub nietolerancją na gluten wie jak trudne jest właściwe odżywianie. A także dobrze skomponowane posiłki. Osoby z alergią na glutem często również mają problem z dostępnością produktów. Ponieważ w sklepach można dostać tylko i wyłącznie zamienniki bezglutenowe, które są bardzo drogie. Najlepszym wybawieniem dla osób alergią są książki kucharskie przygotowane specjalnie z myślą o ich potrzebach. Poniżej przedstawiam 3 najlepsze książki na temat diety bezglutenowej.

1. Wolni od glutenu — Fasano Alessio, Flaherty Susan

Książka „Wolni od glutenu” doktora Alessio Fasano, który jest specjalistą w dziedzinie badań celiakii i glutenu. Autor książki oddziela fakty i mity a przy tym tłumaczy najnowsze wyniki badań i procedury diagnostyczne. A także zalecenia dietetyczne i lecznicze. Oprócz naukowych faktów możemy tu odnaleźć historie pacjentów oraz opowieści autora z rodzinnych Włoch. Z pewnością ta książka jest godna polecenia dla osób, które dopiero niedawno zostały zdiagnozowane. Jak i dla osób, które od dawna już borykają się z problemem glutenu. Oraz dla każdego, kto podejrzewa, że gluten ma negatywny wpływ na jego życie.

2. Dieta bez mleka i glutenu — Kuligowska-Dudek Barbara

Książka „Dieta bez mleka i glutenu” przedstawia jakie dolegliwości mogą nam dolegać. W przypadku spożywania glutenu oraz mleka. W książce znajdziemy również informacje jakich produktów unikać na diecie bez mleka i bez glutenu. A także co jeść, żeby długo zachować młodość, witalność i dobre samopoczucie. W książce znajdziemy również wiele przepisów na dania bez glutenu, jak i również dania bez mleka.

3. Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu — Kubicki Szymon

Książka ,,Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu” to książka, która zawiera 130 przepisów. Przepisy są bardzo różnorodne, śniadania, przekąski, obiady, desery — do koloru do wyboru. Autor pokazał, że dieta bezglutenowa wcale nie musi być uboga. A także niesmaczna i nudna. Pokazał w książce również że produkty bezglutenowe mogą być łączone ze sobą na wiele różnych sposobów. W książce jest dużo informacji jak przygotowywać wartościowe posiłki z nieprzetworzonych i dobrych jakościowo składników.

To kuchnia pełna wyjątkowych smaków i aromatów. Ta kuchnia zainspiruje nie tylko osoby na diecie bezglutenowej, ale też wegan. A także wegetarian i wszystkich tych, którzy chcą czerpać przyjemność z jedzenia.

Kuchnia makrobiotyczna — ranking książek

Dieta makrobiotyczna to nic innego jak dieta odchudzająca. Dieta makrobiotyczna jest dietą o niskiej zawartości tłuszczu, obfituje w warzywa oraz produkty zbożowe.

Przepisy, jakie oferuje dieta makrobiotyczna, bazują głównie na nieprzetworzonych ziarnach zbóż. Takich jak np. pszenica, żyto, owies, jęczmień, proso czy ryż. Z nieprzetworzonych ziaren zbóż można przygotować nie tylko dania obiadowe, np. kotlety z kaszy jęczmiennej. A także desery, np. ciasteczka sezamowe czy placki jaglane z jabłkami.

Produkty zbożowe są bogate nie tylko w witaminy i minerały. A także w błonnik, który jest sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki. Poniżej przedstawię 3 fajne książki opisujące kuchnię makrobiotyczną.

1. Makrobiotyka. Ścieżka do całkowitego zdrowia — Jack Alex, Kushi Michio

Książka ,,Makrobiotyka. Ścieżka do całkowitego zdrowia” to książka, w której znajdziemy podstawy makrobiotyki, środków leczniczych. A także jadłospisów i przepisów uwzględniając najnowsze podejścia i praktyki w społeczności makrobiotycznej.

2. Makrobiotyka w polskiej kuchni — Olko Stanisława

Książka ,,Makrobiotyka w polskiej kuchni” to poradnik zdrowego żywienia. Autorka wykazuje w nim, że kuchnia makrobiotyczna jest nie tylko zdrowsza, ale i tańsza od tradycyjnej. Znajdziemy w nim przepisy na potrawy, które mogą zastąpić mięso. Dowiemy się, jak sporządzać sosy bez tłuszczu, smaczne i słodkie ciasta bez cukru. Oraz rozmaite dania z rodzimych warzyw na sposób japoński.

3. Makrobiotyka — w zgodzie z naturą — Joanna Pawłowicz, Jolanta Łępicka

Książka ,,Makrobiotyka – w zgodzie z naturą” to książka napisana w formie wywiadu z Jolanta Łępicka. Bohaterka książki w fascynujący sposób przedstawia zasady zdrowego stylu życia i odżywiania. W książce znajdziemy również porady i przepisy na makrobiotyczne posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.