Młody jęczmień na odchudzanie, może szybko przynieść efekty

Młody jęczmień w postaci zielonego proszku, staje się coraz bardziej popularny, a grono jego fanów rozrasta się z każdym dniem. Najczęściej spożywany jest w koktajlach i dosypywany do jedzenia. W sklepach można dostać go w postaci zielonego proszku. Jęczmień zawdzięcza to całemu szeregowi pozytywnych właściwości oraz temu jakie ma szerokie zastosowanie. Ponadto, niezaprzeczalnym plusem stosowania młodego jęczmienia, jest fakt, że jest on bezpieczny dla człowieka i, co się z tym wiąże, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych oraz nie ma przeciwwskazań do jego spożywania.

Warto przeczytać: Jak szybko schudnąć 10 kilogramów?

odchudzanie młody zielony jęczmień właściwości

Jakie składniki odżywcze posiada młody jęczmień?

Wśród wielu składników jakie maja pozytywny wpływ na nasz organizm, można wymienić:

 • witaminy z grupy B
 • kwas foliowy
 • biotyna
 • antyoksydanty
 • wapń
 • żelazo
 • cynk
 • magnez
 • 20 różnych enzymów
 • nadtlenek dysmutazy (SOD)
 • oksydaza cytochromowa
 • przeciwutleniacze, oraz wiele innych.

Kolejne składniki odkrywano z czasem. Warto jednak dodać, że najzdrowsze i zapewniające te wszystkie składniki, są rośliny występujące naturalnie, w wyschniętych korytach jezior. Tylko naturalne warunki i czysta woda głębinowa mogą sprawić, że młody jęczmień będzie praktycznie bez skazy. Młody jęczmień hodowany przemysłowo, wciąż jest bardzo zdrowy, jednak jest słabszy niż ten pochodzący prosto z natury.

Właściwości młodego jęczmienia, czyli jak bardzo zmieni się twój organizm po stosowaniu go?

Biorąc pod uwagę jak wiele składników odżywczych jest ukrytych w tej roślinie, łatwo się domyśleć, że może ona wywołać wiele pozytywnych efektów w organizmie. Jedną z najważniejszych jest detoks. Młody jęczmień dosłownie porządkuje organizm, oczyszczając go z toksyn i zanieczyszczeń zbieranych przez lata. Wolny i oczyszczony orgazm lepiej pracuje i jest dużo wydajniejszy. Praca wątroby, nerek czy nawet żołądka polepsza się wielokrotnie, a metabolizm rośnie.
Warto wspomnieć tu o kolejnej właściwości jakiej jest pomoc w odchudzaniu. I choć w dużej mierze zawdzięcza to oczyszczeniu organizmu i wydajniejszej jego pracy, to w rzeczywistości nie jest jedyny powód. Otóż jak się okazuje młody jęczmień jest pełen błonnika spożywczego. To właśnie dzięki niemu nie odczujesz głodu, a jedynym co będziesz czuł to uczucie sytości. Pozwala to na zredukowanie podjadania między posiłkami, gdyż zwyczajnie jest się wówczas głodnym. Dodatkowo młody jęczmień zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi zapobiegając chorobom krążenia.
Warto również wspomnieć, że ta uniwersalna roślina stosowana jest w profilaktyce wielu chorób. Między innymi są nimi:

 • choroby układu krążenia – wiąże się to ze zlikwidowaniem cholesterolu z żył, przez co krew swobodnie krąży i nie szkodzi ani sercu ani żadnemu innemu narządowi
 • przeciwdziała powstawaniu nowotworów – to zasługa detoksu organizmu i oczyszczenia go z toksyn i zanieczyszczeń. Oczywiście nie daje to stu procentowej pewności, jednak ogranicza ryzyko powstawania nowotworów
 • choroby układu pokarmowego – młody jęczmień przyspiesza metabolizm i reguluje pracę żołądka i nerek, ponadto posiada witaminy i enzymy przyspieszające trawienie
 • bezsenność, nerwowość – to efekt bogatego w witaminy składowi
 • próchnica zębów i choroby dziąseł – odpowiednie składniki spożywcze występują w młodym jęczmieniu, dbają i pielęgnują o dziąsła i żeby.
Czytaj też: Opinie SlimBerry i recenzja

Złoty środek na utratę zbędnych kilogramów

Od pewnego czasu zaczęto doceniać młody jęczmień w procesie odchudzania. Coraz częściej można się spotkać z tym, że jest on składnikiem preparatów wspierających odchudzanie. Dzieje się tak dzięki wyżej wymienionym składnikom. Warto jednak przypomnieć, iż dzięki młodemu jęczmieniowi cała sylwetka młodnieje i jest w lepszej kondycji. Już pominąwszy spalanie tłuszczu i nieodkładanie się tkanki tłuszczowej, młody jęczmień ma wpływ na jędrność skóry i jej lepszy wygląd. Jest to szczególnie ważne dla osób, które tracą dużo kilogramów, gdyż odkładająca się skóra jest trwałym problemem.
Dodatkowo spożywanie produktów z młodym jęczmieniem, ma ogromny wpływ na wygląd i kondycje cery. Udowodniono, że osoby przyjmujące jęczmień, nie mają lub zmniejszyły im się problemy z trądzikiem.

wpływ jęczmienia na odchudzanie

Jak przyjmować młody jęczmień?

Na rynku najczęściej można spotkać młody jęczmień w trzech postaciach: proszku, rozdrobnionej trawy lub w tabletkach. Jest to problematyczne, gdyż w zależności od tego, na czym najbardziej zależy, trzeba brać w innej postaci. Proszek jest bardzo bogaty w witaminy i świetnie przyswaja się w organizmie w postaci koktajli i innych płynów, jednak w procesie odparowania wody, traci ogromne ilości błonnika. Trawa natomiast jest pełna błonnika, jednak przyswajalne witaminy są mniej liczne niż w przypadku proszku. Tabletki natomiast najczęściej są chemicznie „ulepszane”, a przyswajalność nie jest już tak duża jak w wypadku naturalnych roślin. Każdy dietetyk odeśle odpowiednio do zażywania młodego jęczmienia w postaci trawy lub proszku. Ostatecznie można jednak przyjmować to w postaci tabletek.
Najważniejsze jest jednak by nie wymagać od tej rośliny by przeszła odchudzanie za ciebie. Młody jęczmień świetnie wspiera odchudzanie jednak bez twojego wysiłku włożonego w ćwiczenia fizyczne oraz pilnowania dobrych nawyków żywieniowych, nie osiągniesz upragnionych efektów. Najważniejsze jest by wytrwać w postanowieniu i być systematyczny w każdym kolejnym kroku na drodze do sukcesu. Bez tego nie pomoże ani jęczmień ani żaden inny cudowny środek. Najważniejsza jest twoja postawa i przestrzeganie przez ciebie zasad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.