Jak jeść by schudnąć? Proste zasady

Temat odchudzania ciągle powraca, gdyż wielu ludzi nie radzi sobie z tym problemem. Do tego dochodzi chaos informacyjny, gdyż ciągle pojawiają się nowe i wzajemnie sprzeczne informacje i doniesienia. Wiele osób po prostu nie wie czego się trzymać. Nie można robić wszystkiego i stosować wszystkich diet. Są jednak proste i sprawdzone zasady, które pozwolą ci utrzymać wagę i stopniowo schudnąć. Dlatego też warto zacząć od małych kroków.

Czytaj dalej: Recenzja SlimBerry >>

Niestety nie ma produktów żywnościowych, które same w sobie powodują odchudzanie. Aby schudnąć należy mniej jeść i więcej się ruszać. A najlepiej połączyć racjonalne odżywianie z uprawianiem sportu. Istnieją jednak proste zasady, które wprowadzone w życie pozwolą ci łatwiej przejść przez dietę odchudzającą, a następnie utrzymać z trudem zdobytą niższą wagę.

sposoby i dieta odchudzająca

Ważne podstawy

Podstawą odchudzania jest regularne picie wody i dostarczanie organizmowi błonnika.
Wodę należy pić małymi łykami i powoli a nie w dużych ilościach na raz. Błonnik powoduje uczucie sytości, reguluje pracę jelit. Jedzony razem z potrawami o wysokim indeksie glikemicznym powoduje, że skoki cukru we krwi są mniejsze. Błonnik znajdziesz w warzywach i owocach oraz produktach pełnoziarnistych.

Regularne posiłki

Co do ilości posiłków, istnieją różne szkoły. Jedni twierdzą, że wystarczą 3 posiłki dziennie, inni zaś zalecają 5 mniejszych posiłków. Pory posiłków też nie łatwo ustalić, gdyż każda osoba ma inny tryb życia. Dlatego nie warto ślepo wierzyć różnym zasadom żywieniowym lecz dostosować dobowy tryb jedzenia do własnych potrzeb i znaleźć własną dietę, która się sprawdzi.

Jeśli już znajdziemy własny dobowy układ posiłków, warto się go trzymać i jeść o tych samych porach, gdyż wtedy organizm przyzwyczaja się do trawienia w tym samym czasie.

Ważne jest również, aby odpowiednio dobrać porcje. Ani za duże porcje ani za małe nie są właściwe. Nie schudniemy jeśli dostarczymy organizmowi zbyt wiele kalorii dziennie. Jednak również dostarczanie zbyt małej ilości kalorii nie jest wskazane, gdyż zbyt mała ilość pożywienia może okazać się niekorzystna dla zdrowia.

Posiłek po treningu

Wiele osób pozwala sobie na większy posiłek po treningu, gdyż wydaje im się, że spalili wiele kalorii. Jako nagrodę za wydajny trening pozwalają sobie na słodycze czy pizzę. Po treningu zjedz normalny posiłek, taki jak zwykle. Jeśli pozwolisz sobie na więcej niż zwykle niweczysz efekty treningu, szczególnie wtedy, gdy posiłek jest niezdrowy. Dlatego też pamiętaj, aby po treningu nie dawać sobie nagrody w postaci lodów, batona czekoladowego czy pizzy, a tym bardziej piwa. Gdyż w ten sposób niweczysz wysiłek, który poświęcasz na ćwiczenia i odchudzanie.

Posiłki w diecie odchudzającej - jak schudnąć?

Zwracaj uwagę na przekąski

Przekąski pomiędzy posiłkami powinny być traktowane jako kolejny posiłek i należy go zaplanować i włączyć do codziennej diety. Jeśli liczysz kalorie, policz także te z przekąsek. Soki, napoje czy słodzona kawa też mają swoje kalorie, które zaburzają dzienny bilans i mogą hamować postępy odchudzania. Ważne jest także aby zrezygnować z alkoholu w czasie stosowania diety odchudzającej. Może się okazać, że drobne zdawałoby się przekąski czy drinki, jedzone często zawierają więcej kalorii niż właściwe posiłki.

Ograniczaj żywność przetworzoną i jedzenie na mieście

Potrawy gotowe czy też jadanie w restauracjach i barach oszczędza ci czas, gdyż unikasz gotowania. Jednak okazuje się, że gotowe potrawy mogą mieć więcej kalorii niż się wydaje, nawet jeśli są to potrawy jedzone w zdrowych restauracjach. Szczególnie ostrożnie podchodź do zdrowych deserów, które reklamowane są jako “bez cukru”. Mogą one zawierać składniki, które nie są korzystne dla ludzi na diecie odchudzającej.

Jeśli trudno ci znaleźć sensowne sposoby odchudzania w gąszczu sprzecznych informacji, zastosuj proste i logiczne sposoby, które są zawsze skuteczne i pomogą ci w odchudzaniu. Nie jest to złoty środek, który pozwoli ci zrzucić kilogramy w kilka dni lecz są to sprawdzone sposoby, które wspomogą działanie wybranej przez ciebie diety odchudzającej.

Czytaj dalej: Recenzja Slimetrol Forte >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.